Not just seen, I want to be significant.

Nie tylko zauważana, ja chce być ważna.

Claire Underwood | House of cards

Amerykański serial „House of cards” zaliczany jest do czołówki najlepszych dramatów politycznych ostatnich lat. Jedną z głównych postaci serialu, która niewątpliwie zasługuje za uwagę jest silna, ambitna i bezwzględna Claire Underwood (Robin Wright).

Claire jest żoną polityka Franka Underwood’a (Kevin Spacey), prowadzi organizację charytatywną, dąży za wszelką cenę do wyznaczonych przez siebie celów i nie znosi sprzeciwu. Jej postawa jest nieco przerażająca, ale zawsze godna podziwu, makijaż i fryzura perfekcyjne, ubrania idealnie dopasowane do sylwetki i okazji.

Garderoba Claire składa się przede wszystkim ze spódnic ołówkowych, koszul, żakietów i prostych sukienek w stonowanych kolorach takich jak czerń, biel, odcienie szarości. Warto również zwrócić uwagę, że 50-latka nie przepada za krzykliwą biżuterią i ekstrawaganckimi akcesoriami, jej wszystkie stylizacje są klasyczne, proste, zwykle bez dodatków, a jednocześnie dobrze dopracowane i luksusowe. Tom Broeckler, kostiumograf postaci wyraził się następująco: „ubrania Claire są jak jej pancerz, używa ich jak tarczy. Z jednej strony, musi ubierać się dobrze, bo jest żoną kongresmena, z drugiej, musi być dyskretna, bo prowadzi organizację non-profit zajmującą się zbiórką pieniędzy”.

zdjęcia – internet